گرمایش تابشی رستوران

پارامترهای مهم در انتخاب سیستم گرمایشی مناسب

می‌تواند به نفع شما باشد...

در سالهای اخیر سیستم های گرمایش جدیدی در کنار سیستم های قبلی و سنتی به بازار آمده است، در تصمیم گیری و انتخاب سیستم گرمایشی مناسب به اطلاعات تازه و موثق نیاز است و باید به شاخص هایی که می تواند  ملاک تصمیم گیری قرار گیرد توجه شود که مهمترین آنها به شرح زیر می باشد:

زیبایی و تطابق با محیط

 

راندمان و میزان مصرف انرژی

میزان سرمایه گذاری اولیه

دوام، قابلیت اعتماد و طول عمر سیستم گرمایش

هزینه تعمیر و نگهداری و گارانتی

آسایش دمایی

راندمان و میزان مصرف انرژی

با توجه به قیمت پایین گاز و برق ( به خاطر یارانه انرژی موجود) در ایران به این نکته کمتر توجه می شود اما با رویکرد آینده نگر بایستی به این شاخص توجه ویژه ای شود. به هر حال سیاست کلان کشور مصمم به کاهش یارانه انرژی است.

با انتخاب درست سیستم گرمایش ، هزینه پرداخت هزینه های اضافی برای قبوض مصرفی و هزینه سربار،  به ویژه در کارخانجات صنعتی و گلخانه ها کاهش می دهد.

میزان سرمایه گذاری اولیه

هرچند سرمایه گذاری اولیه بالا ازموانع انتخاب بهترین سیستم با بیشترین راندمان است. اما در اکثر موارد ممکن است به خاطر مشاوره غلط، راهکارهای سنتی با سرمایه گذاری اولیه بالاتر یا مساوی در مقایسه با سیستمهای کارآمدتر به اشتباه برگزیده شود.

دوام، قابلیت اعتماد و طول عمر سیستم گرمایش

هر سیستم گرمایش به صورت ذاتی و کیفی با توجه به نوع طراحی و متریال مورد استفاده در آن دارای یک عمر مفید است و پس از آن با توجه به ایجاد هزینه های بیش از حد، تعمیر و نگهداری آن به صرفه نیست.

هزینه تعمیر و نگهداری و گارانتی

حتی در سیستمهای مشابه، به خاطر استفاده از نوع و جنس قطعات سیستم، چه از نظر نوع مواد یا از نظر برند قطعات هزینه های تعمیر و نگهداری تا چند برابر متغیر است.

آسایش دمایی

بدن انسان در دمای مناسب کارایی بالاتر فکری و جسمی را خواهد داشت. آسایش دمایی سیستمهای مختلف گرمایش و زمان کمتر رسیدن به این آسایش دمایی از پارامترهای تصمیم گیری است.

زیبایی و تطابق با محیط

در بسیاری از مکانها به لحاظ نوع معماری فضا زیبایی سیستم گرمایش هم در نوع انتخاب تاثیر گذار است.

با توجه به اطلاعات فوق برگزیدن سیستم گرمایش فقط به خاطر قیمت پایین تر یا سرمایه گذاری اولیه کمتر، به صلاح مصرف کننده نیست  و بایستی همه موارد مد نظر قرار گیرد.

هیتر سرامیکی دکوراتیو

برازنده گرمایش محیط شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *